Pasy PCV

Pasy PCV z folii standard - uniwersalne, do użycia na zewnątrz i w środku pomieszczeń

Pasy PCV do niskiej temperatury - chłodnie, mroźnie, izotermy

Pasy PCV techniczne - do specjalistycznych zastosowań

Pasy PCV kolorowe przezroczyste - częściowo przepuszczają światło, uniwersalne

Pasy PCV kolorowe nieprzezroczyste - barwione w masie, nie tracą koloru

Pasy PCV

Szukasz uniwersalnej przegrody do swojego magazynu? Potrzebujesz ściany, która ograniczy straty ciepła i zapobiegnie wymianie powietrza? A może oczekujesz czegoś, co przypomina drzwi elektryczne, ale jest tańsze i łatwiejsze w montażu? Pasy PCV to rozwiązanie dla Ciebie!

Wykorzystasz je niemal wszędzie: w magazynie, bramie wejściowej, hali produkcyjnej, a także w mniej oczywistych miejscach takich jak sklep, laboratorium, czy salon kosmetyczny. Kurtyny z folii zabezpieczą wnętrze przed utratą ciepła, przeciągami i hałasem. Są odporne na działanie wiatru, wilgoci i promieniowania UV, dlatego sprawdzą się jako osłony wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Wytrzymałe i niezawodne pasy PCV. Tylko w PCV Expert

Jedną z ważniejszych zalet naszych pasów PCV jest ich nieprzeciętna trwałość. Tworząca je folia jest wyjątkowo elastyczna i odporna na wielokrotne zginanie, uderzenia i rozciąganie. Nie zrywa się, nie łamie, nie pęka. Zachowuje swoje właściwości i pierwotną formę, jeżeli jej rodzaj jest dobrany odpowiednio do warunków temperaturowych.

Niektóre folie, np. Polar są idealne do montażu w bardzo niskich temperaturach, np. w chłodniach i mroźniach, gdyż zawierają więcej plastyfikatorów. Za to folia Standard jest bardziej uniwersalna, przeznaczona do stosowania w przedziale od -15°C do +50°C. Koniecznie zwróć uwagę na zakres temperaturowy przy zakupie!

Najważniejsze zalety pasów PCV

Kurtyny paskowe PCV nie wymagają częstej wymiany, ich montaż jest banalnie prosty. To inwestycja na lata, zwracająca się pod postacią niższych rachunków za ogrzewanie i klimatyzację. Łatwo się je czyści, a ich konserwacja nie jest wymagająca. Gładka powierzchnia pasów PCV sprawia, że bez problemu usuniesz z nich wszelkie zabrudzenia. Możesz użyć do tego dowolnych środków chemicznych. Nasze tworzywa są odporne na działanie alkoholu, olei, większości rozpuszczalników, kwasów i zasad.

Paski PCV do kurtyn magazynowych. Dlaczego warto z nich korzystać?

 

Wszystkie kurtyny PCV, niezależnie od rodzaju, mają kilka wspólnych zalet:

 • pozwalają na obniżenie strat energii nawet o 50%, gdyż są świetnym izolatorem termicznym.
 • kotary foliowe są elastyczne, odporne na promieniowanie UV i uszkodzenia. Nie niszczą się pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce i wielokrotnych uderzeń np. wózkiem widłowym.
 • zmniejszają hałas, nawet o 35 dB, dzięki czemu mogą służyć jako dźwiękoszczelne przegrody. Do tego doskonale zatrzymują pyły i wszelkie zanieczyszczenia.

Co jeszcze warto wiedzieć o paskach PCV z naszej oferty?

Folia paskowa PCV to bardzo praktyczny materiał, który znajduje wiele zastosowań. Oto dlaczego jest on tak uniwersalny:

 • współczynnik przewodności cieplnej pasów PCV jest jednym z najniższych wśród tworzyw sztucznych i wynosi λ = 0,19 [W/(m²·K)]. Dla porównania drewno sosnowe lub świerkowe ma wartość λ = 0,3 [W/(m²·K)]. Oznacza to, że PCV zatrzymuje ciepło znacznie lepiej niż drewno,
 • folia paskowa nie chłonie wilgoci – absorpcja wody przez kurtyny foliowe mieści się w zakresie 0,1 – 1%,
 • tworzywo jest przezroczyste, przepuszcza światło na poziomie 85%, co jest wartością zbliżoną do wyniku szyby ze szkła,
 • pasy z folii PCV mogą być wielokrotnie zginane, bez ryzyka trwałego odkształcenia czy uszkodzenia. Elastyczność kurtyn wstęgowych zależy jednak od temperatury – wraz z jej spadkiem, tworzywo robi się twardsze i sztywniejsze.

 

Aby przejść przez kurtynę wstęgową, wystarczy lekko odchylić pasy PCV. Takie rozwiązanie nie ogranicza więc ruchu pieszego i mechanicznego w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne w magazynach czy halach produkcyjnych.

Mimo to nadrzędną kwestią jest skład tworzywa, z którego wykonano kurtynę plastikową. Producent musi potwierdzić, że materiał jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Zwłaszcza wtedy, gdy ma być używany w branży spożywczej.

Pasy PCV – producent godny zaufania. Na to zwróć uwagę kupując pasy z miękkiego PCV.

Nasze pasy pcv posiadają wszystkie niezbędne atesty PZH, zaświadczenia o braku zawartości silikonu oraz Certyfikat Higieniczny. Mogą być użytkowane jako kurtyny paskowe w każdej gałęzi przemysłu, gdyż nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Są też wyjątkowo odporne na zużycie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Miękkie pcw ma w składzie specjalne stabilizatory UV, które zapobiegają przedwczesnej degradacji tworzywa. Takie kurtyny z pasów PCV wolniej się starzeją, nie kruszeją pod wpływem słońca i zachowują swój kolor oraz właściwości przez wiele lat.

Renomowany producent pasów PCV w ofercie naszego sklepu: Extruflex i Jedi Gmbh

Co oznacza to dla Ciebie i Twojego biznesu? Przede wszystkim rzadszą konieczność wymiany folii paskowej z PCV na nową. Świetne parametry to gwarancja długotrwałego użytkowania. Kurtyny magazynowe odporne na działanie czynników zewnętrznych z powodzeniem zastąpią ścianę, przegrodę, drzwi. Mogą też pełnić funkcję osłony maszyn lub stanowisk pracy.

Pasy PCV o zwiększonej elastyczności sprawdzają się jako pasy chłodnicze, mogą być używane w chłodniach i mroźniach (Polar i Super Polar). Pasy z folii PCV to również dobre rozwiążanie w miejscach o dużym natężeniu ruchu (obustronnie żebrowane), jako oznakowanie traktów komunikacyjnych (folia kolorowa), czy w składach materiałów łatwopalnych (pasy PCV antystatyczne).

Jeżeli szukasz najwyższej jakości, trafiłeś w dobre miejsce. Produkty dostępne na PCV Expert pochodzą od światowych liderów w branży kurtyn paskowych – producenta Extruflex i Jedi Gmbh. Uzyskane certyfikaty i atesty potwierdzają najwyższą jakość materiałów. Gwarantują funkcjonalność, wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowania kurtyn wstęgowych.

Paski PCV jako kurtyny z folii. Sprawdź gdzie można je zastosować

Gdzie montuje się paski PCV? Nie tylko w magazynach. Oprócz tego znajdują zastosowanie w formie zasłon drzwiowych, np. w sklepach. Mogą osłaniać miejsce składowania palet, przebieralnię, albo zaplecze. Ze względu na ich estetyczny wygląd, są chętnie montowane także przez właścicieli salonów kosmetycznych, galerii, czy salonów samochodowych. Dostępność pasów PCV w różnych wersjach kolorystycznych ułatwia wybór kotary odpowiadającej identyfikacji wizualnej firmy.

Kurtyna z folii zapewni bezpieczeństwo, jeżeli zamontujemy ją na skrajnych pasach przegrody. Najlepiej sprawdzi się do tego produkt w kolorze czerwonym, żółtym lub pomarańczowym. Wówczas będzie pełnić funkcję ostrzegawczą. Za to gładka i nieprzyciągająca brudu faktura umożliwia zastosowanie kotar do wydzielania stref czystych w nowoczesnych działach produkcyjnych.

Inne przykładowe zastosowania pasków PCV

 • oddzielenie stref nad przenośnikami w przemyśle,
 • wydzielenie miejsc pracy, a także pomieszczeń,
 • osłona transporterów w kopalni,
 • osłona głośnych maszyn lub wyciągów laboratoryjnych,
 • drzwi w miejscach o dużym natężeniu ruchu,
 • osłona stanowisk obróbki mechanicznej,
 • osłona stanowisk spawalniczych.

Folia paskowa PCV – cena. Ile to kosztuje?

Koszt zakupu folii paskowej PCV jest uzależniony głównie od jej jakości. Im większa renoma producenta, jakość samego produktu i im lepsze jego właściwości, tym kwota może być wyższa. Mimo to nawet produkty od rynkowych gigantów – kupione w odpowiednim miejscu – nie muszą być drogie.

Zazwyczaj całościowa cena kurtyny paskowej PCV zamyka się w kilkuset złotych. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę korzyści i oszczędność, jaką niesie ze sobą takie rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że zasłona PCV chroni przed utratą ciepła i zapobiega mieszaniu się zimnych oraz ciepłych mas powietrza. Generuje to duże oszczędności pod postacią niższych rachunków za ogrzewanie i klimatyzację (nawet o 50%). Kurtyna z folii jest więc prawdziwym niezbędnikiem w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie częste wchodzenie i wychodzenie powoduje przeciągi oraz straty energii.

Kurtyny z folii PCV to ekonomiczne rozwiązanie

Zakup zasłony PCV o zwiększonej odporności na uderzenia, zarysowania, wgniecenia, wilgoć i promieniowanie UV jest ekonomicznym rozwiązaniem. Decydując się na produkt wyższej jakości, zyskujesz więcej. Przez lata nie musisz wymieniać kurtyny paskowej PCV. Cena pasów jest więc wydatkiem niedużym, jednorazowym, zwracającym się pod postacią wieloletniej i bezproblemowej eksploatacji. Koszt takiej inwestycji będzie też zdecydowanie niższy w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, np. drzwiami elektrycznymi.

Chcesz sprawdzić działanie kurtyny paskowej w praktyce? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Paski PCV do kurtyn od producentów Extruflex i Jedi Gmbh z naszej oferty to gwarancja najwyższej jakości. Spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, niezależnie od branży.

Oferta pasów PCV – producent, rodzaje, parametry

Nasza oferta folii paskowych PCV obejmuje wstęgi:

 • standardowe (uniwersalne) – stosowane jako kurtyny paskowe pełniące funkcję drzwi i bram paskowych, przegród w halach i magazynach, czy jako osłony wiat i garaży,
 • do chłodni i mroźni (typ Polar i Super Polar) – zachowują elastyczność w ujemnej temperaturze,
 • obustronnie żebrowane – dedykowane dla ruchu wózków widłowych oraz intensywnej eksploatacji,
 • z folii kolorowej – w odmianie przezroczystej i nieprzezroczystej,
 • przeciwinsektowe – w kolorze żółtym i o zapachu trawy cytrynowej,
 • spawalnicze – mają za zadanie zatrzymywać szkodliwe dla oczu promieniowanie ultrafioletowe (UV) i podczerwone (IR).
 • antystatyczne – na ich powierzchni nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne,
 • ognioodporne– gdy oddziałuje na nie ogień, topią się, zamiast się nim zająć. Topnienie ustaje, gdy znika ogień.

Jeżeli chcesz poznać właściwości i sposoby wykorzystania poszczególnych modeli pasków PCV, kliknij interesujący Cię produkt. W jego opisie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i dane techniczne. Szczegółowa charakterystyka pomoże Ci wybrać jak najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.

Masz dodatkowe pytania dotyczące naszego asortymentu, dostawy, lub montażu kurtyn? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta – chętnie udzielimy Ci odpowiedzi na temat zasłon PCV Expert!

Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Pasy PCV] wynosi 5. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Idealne do chłodni

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Pasy PCV utrzymują zimne powietrze w pomieszczeniu i zachowują temperaturę w chłodni. To zdecydowanie dużo lepsze rozwiązanie niż tradycyjne drzwi
  Czy ten komentarz był użyteczny? 2

  Polecam, to są pasy pcv najwyższej jakości.

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Dobrze trafiliście, jeżeli szukacie dobre pasy pcv. Producent, a właściwie producenci pasów od PCV Expert to światowa czołówka. Wtajemniczeni w branży na pewno znają Jedi Gmbh czy Extrulfex.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Kupiłem pasy i jestem bardzo zadowolony

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Pasy z folii PCV są dużo wygodniejsze niż drzwi, a przy tym nie wpuszczają ciepłego powietrza do środka.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Kupiłem i polecam

  Opinia zweryfikowana zakupem
  To zdecydowanie najlepszy wybór do magazynu. Pasy z miękkiego PCV są komfortowe i bardzo użyteczne.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Czas realizacji na plus

  Opinia zweryfikowana zakupem
  W końcu zdecydowaliśmy się na PVC pasy. Cena nie była wygórowana, a czas nas gonił, aby dokończyć inwestycję i okazuje się, że to był strzał w dziesiątkę :) Dzięki za szybką realizację zamówienia.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Praktyczne rozwiązanie

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Według mnie pasy z PCV są bardzo praktycznym rozwiązaniem, więc tam, gdzie można pokusiłem się o ich zawieszenie. Jakość materiału super - wszystko tak, jak na zdjęciach. Dziękuję także za pomoc w wyborze - doceniam jak najbardziej.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Super oferta

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Początkowo byłem sceptyczny co do skuteczności kurtyn. Jednak nie widząc innego rozwiązania zdecydowałem się na kurtyny paskowe z Bydgoszczy i muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Bardzo dobrze trzymają temperaturę w pomieszczeniu i ograniczają przeciągi. Polecam.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie