Pas PCV Polar – rolka 50 m

Zakres cen: od 763,00 zł do 1 610,00 zł

Izoluje termiczne. Zatrzymuje wilgotne powietrze. Przejrzysty i odporny na mróz.

Dostępne wymiary pasa:
200 mm x 2 mm,
300 mm x 3 mm.

Pas PCV Polar w rolce o długości 50 m.

Pas PCV Polar – rolka 50 m

Pas PCV Polar w rolce 50 metrów, zaprojektowany do długotrwałego użytkowania w ujemnej temperaturze. Pozostaje elastyczny w temperaturze 0℃ oraz poniżej tej temperatury (max -25°C). Cecha charakterystyczna produktu to jego niebieskie lub zielone zabarwienie. Pas Polar jest jednocześnie przezroczysty. Przepuszczalność światła widzialnego jest w jego przypadku zbliżona do przepuszczalności szklanej szyby.

Gdzie pasy Polar sprawdzają się najlepiej?

Ze względu na to, że pas PCV Polar utrzymuje swoje właściwości w zakresie temperatur od -25°C do +30°C, najlepiej sprawdzi się jako kurtyny paskowe m.in. w:

  • chłodniach i mroźniach,
  • restauracjach,
  • ladach chłodniczych,
  • samochodach typu izoterma.

Zalety pasów z folii PCV Polar

Elastyczność – folia Polar z łatwością się odgina, wystarczy tylko niewielki nacisk. Po zniknięciu nacisku, od razu powraca do swojej pierwotnej formy.
Odporność – wytrzymała na działanie promieni UV (dzięki obecności stabilizatorów UV). Nie chłonie wilgoci i jest odporna na wpływ czynników atmosferycznych.
Gładkość – pasy z folii Polar z rolce 50 m są doskonale gładkie i mają zaokrąglone brzegi, dzięki czemu osadza się na nich mniej zanieczyszczeń.

Najważniejsza cecha pasów Polar

Pasy PCV Polar są w pełni dostosowane do użytkowania w temperaturach od -25°C do +30°C. Najlepszą elastyczność zachowują właśnie w temperaturze 0℃ i niższej, dlatego w takich warunkach będą najbardziej funkcjonalne. Dobrze sprawdzają się w chłodniach. Pasów Polar nie powinno użytkować się na dworze przez cały rok, gdyż latem stają się zbyt miękkie i mogą ulegać sklejaniu.

Informacje techniczne o pasach chłodniczych, na które warto zwrócić uwagę

  • Pasy Polar, jako gładkie i lekko połyskujące, z zaokrąglonymi krawędziami, są łatwe utrzymaniu w czystości.
  • Do wykorzystywania w zakresie temperatur od -25°C do +30°C.
  • Elastyczność pasów PCV jest uzależniona od temperatury. Pasy Polar są najbardziej elastyczne przy 0℃ i poniżej tej temperatury.
  • Folie Polar są bardziej miękkie niż folie typu standard, ponieważ mają w składzie większą ilość plastyfikatorów. W ten sposób zachowują wysoką elastyczność w ujemnej temperaturze.
  • Cechują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi.
  • Przepuszczają światło na poziomie podobnym do szyb szklanych.
  • Są przezroczyste o lekko niebieskim lub zielonkawym zabarwieniu.
  • Odporne na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV, nie chłoną wilgoci.

Zastosowanie pasów z folii polarowej

Pas PCV Polar jest najczęściej stosowany jako kurtyna paskowa do montażu w chłodniach i mroźniach. Często wykorzystywany jest w samochodach typu chłodnia, a także restauracjach oraz ladach chłodniczych. Sprawdza się jako kurtyna termiczna do nadwozi chłodniczych.

Wymiary i wagi pasów

Pasy z folii PCV są produkowane w standardowych wymiarach, zgodnie z zestawieniem w tabeli.

Rozmiar pasa (szerokość x grubość)Waga rolki (50mb)Waga 1mb
200mm x 2mm 25 kg0,5 kg
300mm x 3mm50 kg1 kg
400mm x 4mm100 kg2 kg


Specyfikacja techniczna pasów z folii PCV Polar

WłaściwośćWartośćOpis
Temperatura użytkowa-25°C / +30°CZakres temperatury, w której materiał utrzymuje właściwości mechaniczne (wg EN 1876)
Przepuszczalność światła85%Procent światła widzialnego, który przenika przez materiał (wg ASTM D 1003)
Redukcja dźwięku35dBŚredni poziom redukcji dźwięku (o częstotliwości od 0,1 do 3,2 kHz) przez kurtynę paskową o grubości 3mm (wg DIN 52210)
Odporność na UVTakOdporność na uszkodzenia materiału, które mogą być wywołane przez promieniowanie UV (wg ISO 25980)
Filtr UV/IRNieZdolność do zatrzymywania promieniowania, które powstaje podczas spawania łukiem elektrycznym (wg ISO 4892)
Przewodność cieplna0,16 W/(m*K)Zdolność do przewodzenia ciepła. Im wartość współczynnika jest niższa, tym lepsza jest izolacja termiczna (wg ASTM C 177)
Pochłanianie wody-0,2%Zmiana masy materiału pod wpływem wilgoci. Jeżeli wartość jest <0 to materiał oddaje wilgoć, jeśli >0 to materiał pochłania wilgoć (wg EN ISO 62)
Klasyfikacja ogniowa-Standardowa klasyfikacja materiału samogasnącego i odporności na spalanie (wg EN 13501-1:2007)
Gęstość materiału1,18 g/cm3Masa dzielona przez jednostkę objętości (wg ASTM D 792)
Twardość A wg Shore'a65 Sh ASkala twardości od 0 to 100, gdzie 100 to największa twardość (wg EN ISO 868)
Wytrzymałość na rozciąganie12 N/mm²Maksymalne naprężenie rozciągające, na jakie może być narażony materiał przed pęknięciem (wg ASTM D 638, EN ISO 527)
Odporność na rozdarcie28 N/mmMinimalne naprężenie rozciągające wymagane do rozerwania próbki z rozcięciem wstępnym (wg DIN 53515)

Podobne produkty

Waga Brak danych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pas PCV Polar – rolka 50 m”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *