Kurtyny plandekowe

Kurtyny plandekowe

Kurtyny plandekowe są wykonywane z materiałów, które nie przepuszczają powietrza ani wody. Dzięki temu skutecznie zatrzymują przeciągi, kurz i pył. Sprawdzają się więc doskonale jako:

 • przegrody pomieszczeń,
 • ścianki do zamknięcia dużych powierzchni,
 • elastyczne ścianki odgradzające stanowiska robocze,
 • w myjniach samochodowych.

Materiał może być wykorzystywany do dzielenia dużych powierzchni na mniejsze. Z nich wykonywane są obudowy stanowisk oraz osłony maszyn. Pomagają także utrzymać ciepło w wydzielonym obszarze. Nie zmniejszają przy tym funkcjonalności pomieszczenia, ponieważ w dowolnym momencie mogą być odsunięte na bok lub zdemontowane.

Plandeki mogą być wyposażone we wgrzane okna. Kilka odcinków łączy się przy pomocy paska zapięciowego. Ważny jest fakt, że na materiale można wykonywać nadruki.

Plandeki na wymiar

Produkujemy plandeki na wymiar, zgodnie ze specyfikacją i wymaganiami zamawiającego. Specjalizujemy się w przegrodach do hal produkcyjnych, magazynów, centrów logistycznych, lakierni i malarni proszkowych, myjni, warsztatów samochodowych oraz spawalni.

Wszystkie plandeki wykonujemy z trwałych i mocnych tkanin powiekach PCV, które są popularnie nazywane plandekami gumowanymi.

Kurtyny plandekowe – budowa

Kurtyny plandekowe są wykonywane z tkanin poliestrowych powlekanych obustronnie PCV. Tkanina poliestrowa pełni funkcję wzmocnienia. Nadaje materiałowi wytrzymałość na rozerwanie oraz rozciąganie. Warstwa elastycznego PCV szczelnie pokrywa ją z obu stron, nadając materiałowi szczelność.

Kurtyny plandekowe – zalety

Zalety kurtyn plandekowych:

 • plandeka nie przepuszcza powietrza ani wody,
 • materiał może być barwiony na różne kolory,
 • powierzchnia plandeki jest gładka i błyszcząca, dzięki czemu nie zbiera się na niej tak dużo zanieczyszczeń,
 • odporność na działanie czynników atmosferycznych,
 • lekkość materiału (gramatura nie przekracza 650 g/m2),
 • niewielka grubość materiału (poniżej 1 mm),
 • elastyczność – mogą być wielokrotnie zginane, składane i rozciągane.

Kurtyny plandekowe – nasza oferta

Oferujemy:

Kurtyny plandekowe bez okna

To podstawowy typ kurtyny plandekowej: nieprzezroczysta, może być wykonana w wielu kolorach. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu może być stosowana w wymagających warunkach. Umożliwia także nadruk oraz łączenie ze sobą kilku kurtyn przy pomocy pasa zapięciowego. Materiał ma gramaturę 650g/m2.

Kurtyny plandekowe z oknem

Kurtyna plandekowa z wgrzanym pasem przezroczystego tworzywa, które pełni funkcję okna. Okno jest wykonywane z przezroczystej, elastycznej folii PCV o grubości 0,4mm.

Materiał okna nie zawiera siatki wzmacniającej, dzięki temu przepuszczalność światła jest na poziomie szyb ze szkła. Wysokość okna jest mniejsza niż wysokość całej kurtyny, nie przekracza 135cm. W górnej i dolnej części plandeka jest wykonana z materiału nieprzezroczystego. Takie rozwiązanie podnosi wytrzymałość plandeki.

Kurtyny plandekowe z oknem są wybierane najczęściej, ponieważ pozwalają na wzrokową kontrolę przestrzeni po drugiej stronie przegrody. Do odgrodzonego obszaru bez trudu dociera światło dzienne lub sztuczne.

Kurtyny plandekowe trudnopalne

Materiał plandeki zawiera dodatek trudnopalnego proszku. Nie oznacza to, że plandeka jest odporna na działanie ognia. Materiał pod wpływem ognia nie pali się, lecz ulega stopieniu. Gdy źródło ognia zostanie usunięte, materiał przestaje topnieć. Co ważne, w trakcie pożaru z materiału nie kapią palące się krople. Materiał nie przyczynia się więc do rozprzestrzeniania żywiołu.

Czytaj więcej

Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Kurtyny plandekowe] wynosi 0. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas