Kurtyny do budy

Kurtyny do budy

Wejście do psiej budy jest narażone na działanie wiatru i padającego deszczu. Nawet najlepiej ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią buda będzie zimna, gdy jej otwór wejściowy pozostanie niezasłonięty. Pozostaje odpowiedzieć pytanie, czym zabezpieczyć wejście, aby chroniło do przed wiatrem i deszcze a jednocześnie nie utrudniało psu wchodzenia i wychodzenia z budy.
Rozwiązania rodem poprzedniej epoki, czyli koce czy kawałki tkanin zawieszane na górnej krawędzi otworu niestety nie spełniają swojej funkcji właściwie, ponieważ łatwo i szybko nasiąkają wodą. Mokry materiał nie chroni przed wiatrem, a tym samym nie spełnia swojej funkcji.
Dobrym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie materiałów wypróbowanych i stosowanych już w obiektach przemysłowych – kurtyn paskowych. Paski elastycznej folii PCV nie przepuszczają wiatru, nie przepuszczają i nie chłoną wody a zarazem są dobrym izolatorem termicznym.

Wykonana z elastycznej folii PCV kurtyna do budy sprawdza się jako osłona, wiatrołap do budy, a jednocześnie pies może swobodnie wchodzić i wychodzić z budy.

Jak zamocować kurtynę paskową na budzie
Kurtynę mocujemy bezpośrednio na ścianie budy. Najlepszym rozwiązaniem jest zamocowanie jej po stronie zewnętrznej, czyli od strony dworu. Dzięki temu padający deszcz nie będzie dostawał się do wnętrza budy, a będzie spływał po pasach na zewnątrz. Uchroni to wnętrze budy przed zamoknięciem, nawet podczas zacinającego deszczu.

Każda nasza kurtyna jest wyposażona w drewnianą listwę, do której przymocowane są paski elastycznej folii PCV. Mocowanie kurtyny polega na przykręceniu listwy do ściany budy. Do tego celu wystarczą dwa wkręty do drewna.

Rozmiar kurtyny a rozmiar wejścia do budy
Kurtyna powinna być większa niż otwór wejściowy do budy. Bazując na naszym doświadczeniu przyjmujemy, że pasy powinny wychodzić na boki budy po około 2 – 3 cm. Dobrze jest również, gdy pasy są dłuższe i sięgają poniżej dolnej krawędzi otworu budy. Tutaj również wskazany jest naddatek 3 cm lub nawet więcej. Gdyby zaistniała potrzeba skrócenia pasów, można to wykonać gdy kurtyna jest już zamocowania. W tym celu można posłużyć się nożyczkami lub nożem do tapet.

Z czego zrobić kurtynę do budy

Kurtyna do budy dla psa jest wykonana z pasów elastycznej folii PCV i drewnianej listwy. Wybór tych materiał nie jest przypadkowy, ponieważ wybierając materiał na kurtynę do budy trzeba uwzględnić:

  • czynniki atmosferyczne
  • jakie wymagania ma spełnić kurtyna

Kurtyna jest narażona na działanie słońca, deszczu i wiatru, a w sezonie zimowym również śniegu. Jej zadaniem jest ochrona przed tymi czynnikami oraz utrzymywanie ciepłego powietrza w środku budy. Ponadto materiał nie może kruszyć się pod wpływem słońca, wymagana jest odporność na działanie promieni UV.
Tkaniny, materiały i koce niestety nie spełnią tej funkcji dobrze. Wszystkiego rodzaju tkaniny są podatne na przewiewanie oraz nasiąkają wodą. Mokra od deszczu zasłona byłaby ciężka i przepuszczałaby wiele ciepła.
Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tworzyw sztucznych, a w szczególności elastycznej folii PCV. Ten rodzaj folii PCV nie przepuszcza powietrza, nie chłodnie wilgoci i jest dobrym izolatorem termicznym. Gładka powierzchnia pasów sprawia, że psu będzie łatwo przejść pomiędzy nimi.
Elastyczna folia pcv na kurtyny do budy

Paski do budy dla psa

Paski do budy mają szerokość 10 cm i grubość 2mm. Są wykonane z elastycznej i przezroczystej folii PCV, która znajduje również zastosowanie w kurtynach paskowych. Paski są powierzone na zakładkę, czyli zachodząc na siebie. Zakładka ma wielkość 2 cm, właśnie dzięki temu kurtyna jest szczelna, a przechodzenie przez nią nie jest dla psa uciążliwe. Pies przechodząc przez kurtynę odgina i odchyla paski i może przejść swobodnie.
Zachodzące na siebie paski chronią wnętrze budy przed deszczem i skutecznie zatrzymują wiatr. Z tego powodu rekomendujemy wykonanie kurtyny z pasami zachodzącymi na siebie.

FAQ

Jaka jest różnorodność produktów w kategorii Kurtyny do budy?
W kategorii Kurtyny do budy oferujemy bogaty wybór, z 28 różnymi produktami.
Jakie są najpopularniejsze produkty w kategorii Kurtyny do budy?
Czy w kategorii Kurtyny do budy znajdę produkty dla specyficznych potrzeb?
Tak, w kategorii Kurtyny do budy posiadamy produkty odpowiadające różnorodnym wymaganiom.
Czy mogę otrzymać pomoc w wyborze odpowiednich produktów z kategorii Kurtyny do budy?
Oczywiście, nasi specjaliści są dostępni, aby pomóc Ci wybrać najlepsze produkty z kategorii Kurtyny do budy.
Jakie są opcje dostawy dla produktów z kategorii Kurtyny do budy?
Oferujemy różne opcje dostawy dla produktów z kategorii Kurtyny do budy, aby sprostać różnym potrzebom naszych klientów.
Czy mogę zobaczyć opinie klientów o produktach z kategorii Kurtyny do budy?
Tak, opinie klientów na temat produktów z kategorii Kurtyny do budy są dostępne poniżej na naszej stronie internetowej.
Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Kurtyny do budy] wynosi 0. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas