Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe mają za zadanie zatrzymywać ciepło i hałas, a przy tym nie utrudniać przechodzenia i przejeżdżania. Najważniejszą cechą kurtyn paskowych jest połączenie funkcji izolacyjności z łatwością przemieszczania przez kurtynę. Jest możliwe dzięki zastosowaniu pasów PCV jako materiału, z którego jest wykonany płat.

Doradztwo techniczne i indywidualna wycena

Wszystkie kurtyny paskowe wykonujemy na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia projektu kurtyny oraz przygotowania wyceny. Pomożemy Ci dopasować kurtyny do specyfiki branży, w której pracujesz.

Budowa kurtyn paskowych

Kurtyny paskowe z mocowaniem grzebieniowym składają się z:

 • pasów elastycznej folii PCV – dostępne w czterech wariantach szerokości (100mm, 200mm, 300mm, 400mm) i kilku wariantach grubości. Są wykonywane z kilku rodzajów folii PCV, w celu najlepszego dopasowania do warunków eksploatacji,
 • płytek mocujących ze stali lub tworzywa – mocowane na pasach PCV, służą do szybkiego i bezpiecznego mocowania na wieszaku grzebieniowym. Szerokość płytek jest taka jak szerokość pasów,
 • wieszaków grzebieniowych ze stali lub tworzywa – mocowane do ściany lub sufitu, pełnią funkcję szyny montażowej. Na haczykowato zagięte zęby nakłada się płytki mocujące – wieszając w ten sposób pasy. Wieszaki grzebieniowe są produkowane w odcinkach, można łączyć je ze sobą.

Kurtyny paskowe z pasów przezroczystych z okuciem ze stali nierdzewnej

Łatwe czyszczenie kurtyn paskowych

Powierzchnia pasów jest gładka i błyszcząca. Dzięki temu redukuje ilość przywierających zanieczyszczeń. Ułatwia to także samo czyszczenie. Pasy mogą być myte przy pomocy wody i środków chemicznych, ponieważ elastyczne PCV jest odporne na działanie większości z nich, z wyjątkiem silnie stężonych kwasów i zasad.

Kurtyny paskowe – funkcje i zastosowanie

Kurtyny paskowe mają różne zastosowania, a ich uniwersalność wynika z właściwości elastycznej folii PCV. Najważniejsze funkcje, które spełniają to:

 • izolacja termiczna – zatrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczeń,
 • zatrzymywanie przeciągów – bariera dla wiatru i podmuchów zimnego powietrza,
 • redukcja hałasu – pasy elastycznej folii PCV pochłaniają i odbijają fale dźwiękowe,
 • ochrona przed wnikaniem wilgoci, deszczu lub śniegu przez otwory drzwiowe i bramowe – materiał nie pochłania wilgoci, stanowi skuteczną barierę dla wody,
 • ochrona wzroku i skóry przed promieniowaniem powstającym podczas spawania,
 • wydzielanie stref roboczych, oddzielenie stanowisk pracy,
  ścianki i przegrody w halach i magazynach.

Kurtyny paskowe wykorzystuje się do:

 • kurtyny paskowe na drzwi i bramy – jako uzupełnienie dla drzwi i bram twardych. Najczęściej wykonywane z folii typu Standard,
 • kurtyny paskowe do chłodni,
 • kurtyny przemysłowe,
 • kurtyny magazynowe,
 • przegrody PCV.

Dbamy o środowisko

Oferowane przez nas kurtyny paskowe to produkt na wiele sezonów. Gdy materiał ulegnie zużyciu, może być przetworzony i wykorzystany ponownie. Wszystkie materiały, z których są wykonane kurtyny paskowe, podlegają w 100% recyklingowi.

Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Kurtyny paskowe] wynosi 5. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Najlepszy stosunek jakość/cena

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Wydzielenie stref roboczych, tworząc przy tym komfortowe warunki pracy? To jasne, że trzeba wybrać kurtyny paskowe PCV. Cena takich perełek jest naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza, że można zamówić wszystko na wymiar, dokładnie takie, jak potrzebujesz.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 1

  Zdały egzamin!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Potrzebowałem czegoś do chłodni. Zwykłe drzwi odpadały, bo były niewygodne, ale zależało mi na tym, żeby niwelować hałas i nie wpuszczać ciepła. Kurtyny paskowe PCV spisały się tutaj na medal.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Polecam każdemu

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Kurtyny paskowe spisują się w każdym miejscu. Zatrzymują ciepło, niwelują hałas. Używam je w chłodni, w hurtowni i na magazynie. Wszędzie zdają egzamin na 5.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Kurtyny paskowe to dobry pomysł

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Wygodne i praktyczne. Zatrzymują hałas i ciepło, a przechodzi się przez nie, jakby nie było żadnej przeszkody. Kurtyny paskowe na drzwi? Zarówno w domu, jak i w pracy - to zawsze jest dobry pomysł!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Polecam kurtyny PCV Expert

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Wielofunkcyjne i praktyczne kurtyny paskowe. Ceny są naprawdę atrakcyjne, zwłaszcza w PCV Expert, więc śmiało można je wybierać zamiast tradycyjnych drzwi.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie