Arkusze PCV

Arkusze PCV

Elastyczna folia PCV to jeden z najlepszych pośród tworzyw sztucznych izolatorów, skutecznie zatrzymujący ciepło i tłumiący hałas.

Dla lepszego zobrazowania właściwości arkuszy PCV: elastyczna folia PCV o wiele skuteczniej zatrzymuje ciepło niż drewno!

Arkusze PCV w kilku wersjach

Oferujemy wyroby dwóch uznanych producentów: Jedi Gmbh i Extruflex. Arkusze PCV dostępne są w wersjach:

  • Arkusze standard – folia jest przezroczysta z lekkim niebieskim zabarwieniem. Tworzywo jest przeznaczone do stosowania w temperaturze od -15°C do +50°C. W tym zakresie temperatury folia pozostaje elastyczna oraz zachowuje wszystkie właściwości fizyczne i mechaniczne.
  • Arkusze zbrojne – to wzmocniona odmiana arkuszy typu Standardowego. W przezroczystej folii PCV jest zatopiona nylonowa siatka. Tak wykonany arkusz jest przezroczysty, a wzmacniająca siatka nie wpływa znacząco na widoczność.
  • Arkusze kolorowe – wykonane z tworzywa barwionego w masie. Materiał jest nieprzezroczysty.

Rozmiary oraz trwałość

Wszystkie arkusze są dostępne w rolkach o długości 20m. Oferujemy różne warianty szerokości: od 1000mm do 2000mm i grubości: od 1mm do 10mm.
Arkusze PCV są odporne na uszkodzenia mechaniczne, szczególnie na uderzenia oraz rozdarcia. Do tego materiał skutecznie pochłania drgania, a samo tworzywo jest elastyczne i nie ulega trwałym odkształceniom podczas zginania.

Z arkuszy PCV powstają płaty bram wahadłowych. Ze względu na zdolność tłumienia dźwięku arkusze PCV często są wykorzystywane jako podkładki i maty tłumiące drgania. Wykorzystuje się je także jako pokrycia ochronne stołów technicznych, warsztatowych i blatów roboczych. Mogą pełnić funkcję przegród wydzielających przestrzeń w halach i magazynach. Przezroczyste arkusze są wykorzystywane nawet jako okna w namiotach, plandekach, czy składanych dachach kabrioletów.

Na materiale można drukować i nanosić oznakowania. To szczególne ułatwienie w dużych halach magazynowych, ze specjalnie wytyczonymi ścieżkami ruchu.
Czytaj więcej