Kurtyny spawalnicze

Kurtyny spawalnicze

Kurtyny spawalnicze służą do ochrony wzroku i skóry osób, które przebywają w pobliżu stanowisk spawalniczych i nie są wyposażone w środki ochrony indywidualnej.

Kurtyny spawalnicze zatrzymują promieniowanie ultrafioletowe (UV) i podczerwone (IR), które powstaje podczas spawania łukiem elektrycznym. Zatrzymują również iskry i rozżarzone odpryski metalu. Materiał spełnia wymagania normy EN 1598 i ISO 25980.

Kurtyny spawalnicze i ich budowa

Kurtyny spawalnicze wykonywane są z pasów lub arkuszy folii PCV. Ich mocowanie odbywa się przy pomocy zawiesi grzebieniowych do ścian, sufitów lub podkonstrukcji stalowych. W ten sposób uzyskuje się trwałą przegrodę stacjonarną.

Dla prac prowadzonych tymczasowo służą stelaże mobilne z wypełnieniem z kurtyn spawalniczych. Stelaże mają samonośną konstrukcję i kółka, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można przestawiać je w dowolne miejsce.

Pasy i arkusze posiadają cztery stopnie przepuszczalności światła widzialnego. Dla łatwej i szybkiej identyfikacji każdy stopień posiada inny kolor. Wszystkie materiały skutecznie zatrzymują promieniowanie ultrafioletowe (UV) i podczerwone (IR), niezależnie od stopnia przepuszczalności światła widzialnego.

Kurtyny spawalnicze. Co oferujemy?

1. Kurtyna spawalnicza

Kurtyna spawalnicza składa się z pasów i zawiesi grzebieniowych. Może być mocowana na otworach wejściowych do stanowisk spawalniczych lub na stalowych konstrukcjach wsporczych, tworząc w ten sposób ścianki wydzielające obszar prac spawalniczych. Przez pasy może odbywać się ruch.

2. Parawany spawalnicze

Parawany spawalnicze mają postać stelaży (metalowych ram), na których mocowane są kurtyny spawalnicze. Parawany można zestawiać i łączyć ze sobą, tworząc w ten sposób ścianki.

  • stacjonarne, – stelaże stacjonarne mają konstrukcję samonośną. Mogą być ustawiane w dowolnym miejscu, łączone ze sobą, a po zakończeniu prac usunięte.
  • mobilne – stelaże wyposażone w kółka z hamulcem, dla łatwiejszego przemieszczania. Stosowane są najczęściej przy pracach spawalniczych, które wymagają częstego przemieszczania się, np. przy naprawie konstrukcji stalowych, których nie można przenieść na stacjonarne stanowisko spawalnicze.

3. Lamele spawalnicze

Lamele spawalnicze to określenie dla pasów z elastycznej z folii PCV zawierającej dodatki, które zatrzymują promieniowanie UV i IR. Wstęgi mają wymiary (szerokość x grubość): 300mm x 2mm, 570mm x 1mm oraz 1400mm x 0,4mm. Wszystkie materiały są dostępne w rolkach o długości 50mb. Są używane do wykonywania kurtyn spawalniczych.

4. Kotary spawalnicze

Kotary spawalnicze są wykonane z pojedynczego arkusza folii spawalniczej i mają postać plandek. W górnej części są wykonane otwory z wgrzanymi oczkami. Służą one do mocowania haczyków montażowych. Na krawędzi bocznej znajdują się zaczepy, które umożliwiają połączenie z kolejną kotarą.

Czytaj więcej

Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Kurtyny spawalnicze] wynosi 5. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

    Polecam PCV Expert

    Opinia zweryfikowana zakupem
    Naprawdę dobre kurtyny spawalnicze. Cena jest atrakcyjna, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę jakość kurtyn. Ja zamówiłem do swojego garażu kurtynę rurową i jestem bardzo zadowolony.
    Czy ten komentarz był użyteczny? 0