Kurtyny spawalnicze

Kurtyny spawalnicze

Kurtyny spawalnicze służą do ochrony wzroku i skóry osób, które przebywają w pobliżu stanowisk spawalniczych i nie są wyposażone w środki ochrony indywidualnej.

Kurtyny spawalnicze zatrzymują promieniowanie ultrafioletowe (UV) i podczerwone (IR), które powstaje podczas spawania łukiem elektrycznym. Zatrzymują również iskry i rozżarzone odpryski metalu. Materiał spełnia wymagania normy EN 1598 i ISO 25980.

Kurtyny spawalnicze i ich budowa

Kurtyny spawalnicze wykonywane są z pasów lub arkuszy folii PCV. Ich mocowanie odbywa się przy pomocy zawiesi grzebieniowych do ścian, sufitów lub podkonstrukcji stalowych. W ten sposób uzyskuje się trwałą przegrodę stacjonarną.

Dla prac prowadzonych tymczasowo służą stelaże mobilne z wypełnieniem z kurtyn spawalniczych. Stelaże mają samonośną konstrukcję i kółka, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można przestawiać je w dowolne miejsce.

Pasy i arkusze posiadają cztery stopnie przepuszczalności światła widzialnego. Dla łatwej i szybkiej identyfikacji każdy stopień posiada inny kolor. Wszystkie materiały skutecznie zatrzymują promieniowanie ultrafioletowe (UV) i podczerwone (IR), niezależnie od stopnia przepuszczalności światła widzialnego.

Kurtyny spawalnicze. Co oferujemy?

Nasza oferta obejmuje zarówno gotowe kurtyny spawalnicze jak i materiały do samodzielnego ich wykonania. Wszystkie wyroby są zgodne z normą spawalniczą EN ISO 25980.

 • Kurtyna spawalniczaKurtyna spawalnicza składa się z pasów i zawiesi grzebieniowych. Może być mocowana na otworach wejściowych do stanowisk spawalniczych lub na stalowych konstrukcjach wsporczych, tworząc w ten sposób ścianki wydzielające obszar prac spawalniczych. Przez pasy może odbywać się ruch.
 • Parawany spawalniczeParawany spawalnicze mają postać stelaży (metalowych ram), na których mocowane są kurtyny spawalnicze. Parawany można zestawiać i łączyć ze sobą, tworząc w ten sposób ścianki. Stelaże wyposażone w kółka z hamulcem, dla łatwiejszego przemieszczania. Stosowane są najczęściej przy pracach spawalniczych, które wymagają częstego przemieszczania się, np. przy naprawie konstrukcji stalowych, których nie można przenieść na stacjonarne stanowisko spawalnicze.
 • Lamele spawalniczeLamele spawalnicze to określenie dla pasów z elastycznej z folii PCV zawierającej dodatki, które zatrzymują promieniowanie UV i IR. Wstęgi mają wymiary (szerokość x grubość): 300mm x 2mm, 570mm x 1mm oraz 1400mm x 0,4mm. Wszystkie materiały są dostępne w rolkach o długości 50mb. Są używane do wykonywania kurtyn spawalniczych.
 • Kotary spawalniczeKotary spawalnicze są wykonane z pojedynczego arkusza folii spawalniczej i mają postać plandek. W górnej części są wykonane otwory z wgrzanymi oczkami. Służą one do mocowania haczyków montażowych. Na krawędzi bocznej znajdują się zaczepy, które umożliwiają połączenie z kolejną kotarą.
Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Kurtyny spawalnicze] wynosi 5. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Polecam PCV Expert

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Naprawdę dobre kurtyny spawalnicze. Cena jest atrakcyjna, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę jakość kurtyn. Ja zamówiłem do swojego garażu kurtynę rurową i jestem bardzo zadowolony.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 6

  Niezawodne kurtyny

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Tutaj znajdziecie dobre kurtyny spawalnicze. Do swojego warsztatu zamówiłem kurtynę rurową i złego słowa o niej nie powiem. Spisuje się znakomicie.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Warto tutaj kupować

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Długo szukałem i w końcu znalazłem odpowiednie kurtyny spawalnicze. Producent - PCV Expert - stanął na wysokości zadania. Jakość produktu zadowoli każdego.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Mr

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Kurtyny spawalnicze są wykonane z trwałego materiału, który faktycznie chroni przed rozbłyskami od spawania. Światło jest bardzo mocno stłumione i nie razi w oczy.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Świetne kurtyny!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Uwielbiam swoje nowe kurtyny spawalnicze. Ceny nie zwalają z nóg, mało tego - w porównaniu z innymi sklepami wychodzą naprawdę korzystnie. Co więcej, kurtyny spawalnicze są po prostu dobrze wykonane. Od razu widać, że to solidna robota.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Kupiłem ekran spawalniczy

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Już jakiś czas temu przeglądałem tutaj ekrany spawalnicze. Mam bardzo dobre wspomnienia, bo w poprzednim warsztacie mieliśmy takie dodatki i pracowało się dużo lepiej. Teraz kupiłem to do swojego małego warsztatu i po raz kolejny jestem zadowolony.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Najlepsze plandeki

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Plandeki trudnopalne to jedna z najlepszych inwestycji. Są stosunkowo niedrogie, a dają naprawdę wiele. Pewność, że nie stanie się nic nieprzewidywalnego, jest po prostu nieocenionym komfortem.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie