Lamele spawalnicze

Lamele spawalnicze chronią przed promieniowaniem oraz iskrami i odpryskami rozżarzonego metalu, które powstają w czasie spawania łukiem elektrycznym. To skuteczna ochrona wszędzie tam, gdzie swoją pracę wykonują spawacze.

Lamele spawalnicze to skuteczna ochrona przed promieniowaniem

Lamele spawalnicze to bezpieczeństwo w procesie spawania wg normy ISO 25980.

Norma ISO 25980 zawiera wytyczne i wskazówki odnośnie zdrowia i bezpieczeństwa w procesie spawania łukiem elektrycznym.

Łuk elektryczny emituje bardzo jasne światło, które w części składa się z promieniowania ultrafioletowego, podczerwonego oraz promieniowania niebieskiego. Wymienione składowe mogą stanowić zagrożenie dla oczu i skóry. Lamele spawalnicze skutecznie pochłaniają szkodliwe promieniowanie. Zarówno widzialne światło niebieskie, jak i niewidzialne ultrafioletowe i podczerwone.


Zgodnie z normą ISO 25980 lamele spawalnicze:

 • ograniczają nadmierną ekspozycję na światło widzialne i podczerwone (czynnik ryzyka G <1),
 • tłumią co najmniej 99,998% promieniowania UVB i UVC,
 • światło odbite w kierunku spawacza stanowi mniej niż 10%,
 • podczas testów przyspieszonego starzenia materiałów mniej niż 20% promieniowania padającego została przepuszczona przez materiał.

Lamele spawalnicze – nasza oferta

Oferowane przez nas lamele spawalnicze różnią się stopniem przezroczystości. Przepuszczalność dotyczy jedynie światła widzialnego, promieniowanie szkodliwe jest zatrzymywane w jednakowy sposób przez każdy materiał.

Dla łatwiejszej identyfikacji stopień przepuszczalności światła jest oznaczony przy pomocy kolorów. Najwięcej światła przepuszczają lamele w kolorze czerwonym, następnie brązowym, jasnym zielonym i ciemnym zielonym (mat).

Oferta lameli spawalniczych obejmuje wstęgi o wymiarach (szerokość x grubość): 300mm x 2mm, 570mm x 1mm, 1400mm x 0,4mm. Lamele mają długości 50mb i zwinięte są w rolki. Istnieje możliwość zakupu mniejszej ilości materiału, dociętego na wymiar.

Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Lamele spawalnicze] wynosi 4.67. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Zamówiłem lamele PCV

  Opinia zweryfikowana zakupem
  W PCV Expert zamówiłem lamele PCV, z których jestem bardzo zadowolony. Lamele dobrze się sprawdzają w zakładzie spawalniczym. Dobry wybór!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  To był dobry wybór!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Dużo się słyszy o szkodliwym promieniowaniu i zagrożeniach związanych ze spawaniem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale na wszelki wypadek kupiłem tutaj lamele spawalnicze. Nie są drogie, a od razu widać, że to solidne PCV.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Kupiłem i polecam

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Dobre lamele poprawiają komfort i bezpieczeństwo pracy, a te z PCV Expert są solidne i niedrogie. Zdecydowanie, to był dobry wybór.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Świetny wybór

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Do niedawna nawet nie wiedziałem czym właściwej jest lamela. Dopiero, kiedy koledzy w warsztacie mnie trochę uświadomili, pomyślałem, że warto zainwestować we własne stanowisko pracy.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Sprawdza się bardzo dobrze

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Lamela spawalnicza to niezawodny i niedrogi sposób na zabezpieczenie stanowiska pracy. Mój mąż zamówił takie do swojego warsztatu i w końcu mogę tam wchodzić bez żadnych obaw.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  POLECAM!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  PCV Expert ma w sprzedaży najlepsze lamele spawalnicze! Cena jest po prostu niska! Stosunek jakości do ceny to kosmos, nie sądziłem, że gdzieś dostanę solidne lamele w tak niskiej cenie!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie