Parawany spawalnicze

Parawany spawalnicze

Parawany spawalnicze mają za zadanie chronić oczy i skórę osób przebywających w pobliżu miejsc, w których prowadzone są prace spawalnicze przy użyciu łuku elektrycznego. Zatrzymują promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe oraz stanowią barierę dla iskier i rozżarzonych odprysków metalu.

Parawany do spawania to stelaże z profili stalowych, wypełnione lamelami lub arkuszami folii PCV, która nie przepuszcza szkodliwego dla ludzi promieniowania IR i UV. Tworzywo spełnia wszystkie wymagania określone w normach ISO 25980, EN1598 oraz AWSF2.3M:2011.

Parawany spawalnicze i ich zastosowanie

 • parawany spawalnicze mają stabilną i samonośną konstrukcję, nie wymagają dodatkowego mocowania,
 • mogą być łączone w ciągi, tworzyć ścianki lub osłony stanowisk spawalniczych,
 • korzystając z parawanów spawalniczych, można odgrodzić lub wydzielić miejsce prowadzenia prac spawalniczych bez wykonywania dodatkowej zabudowy,
 • po zakończeniu prac spawalniczych parawany można usunąć lub przestawić w inne miejsce,
 • mogą być stosowane jako przegrody tymczasowe lub stałe.

Oferujemy parawany spawalnicze:

 • stacjonarne,
 • przenośne,
 • z wypełnieniem z lameli o wymiarach 300mm x 2mm, 570mm x 1mm, 1400mm x 0,4 mm lub jednolitych arkuszy,
 • o czterech stopniach przezroczystości, oznaczonych kolorami (czerwonym, brązowym, zielony jasnym, zielony ciemnym).

Przenośny parawan spawalniczy czyli trwała, mobilna osłona

Parawany spawalnicze wyróżnia mobilność. Większość modeli posiada cztery koła jezdne, w tym dwa zawierające hamulec. Nieco innym produktem jest ekran spawalniczy, w którym folia ochronna została rozpięta na lekkim, metalowym stelażu. Ekrany są łatwe w przenoszeniu ze względu na dość niską wagę (10 lub 11 kg), co pozwala na postawienie ich w dowolnym miejscu.

Parawany do spawania na kółkach jezdnych są znacznie cięższe, jednak równie łatwe w przemieszczaniu. Występują w wariancie bez ramion (jednoczęściowej) i ze składanymi ramionami (trzyczęściowej). Można swobodnie je przesuwać. Ich wypełnienie stanowi kotara spawalnicza o grubości 0,4 mm lub 2 mm. Zadaniem wypełnienia jest efektywna ochrona ludzi przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i podczerwonym (IR). Poziom tej ochrony jest niezależny od stopnia przepuszczalności światła widzialnego (przezroczystości).

Stelaże wszystkich modeli z tej kategorii zostały zabezpieczone dodatkowo epoksydową farbą proszkową. Przenośny parawan spawalniczy jest doskonałym rozwiązaniem dla  miejsc, w których liczy się możliwość przenoszenia i wszechstronność

Parawan spawalniczy w kolorze czerwonym, brązowym czy zielonym

Bardzo ważną kwestią są cztery stopnie przezroczystości parawanów spawalniczych. Wielu naszych klientów zastanawia się, który wariant wybrać:

 • czerwony
 • brązowy
 • jasnozielony
 • czy ciemnozielony matowy

Odpowiedź jest prosta: to zależy od oczekiwanego stopnia przezroczystości. Chociaż nasze parawany do spawania różnią się kolorami, to każda barwa daje ten sam poziom ochrony. Nie trzeba obawiać się, że jaśniejszy odcień zapewni gorsze zabezpieczenie przed promieniowaniem.

Parawan w kolorze czerwonym, brązowym, jak i jasnozielonym czy ciemnozielonym w jednakowym stopniu zatrzymuje szkodliwe promienie IR i UV. Jedyna różnica tkwi w przepuszczalności światła widzialnego, czyli przezroczystości kurtyny. Największe krycie daje barwa ciemnozielona, w której rozbłysk jest niemal niewidoczny. Będzie idealna do rozdzielania sąsiadujących ze sobą stanowisk spawalniczych. Największą przepuszczalnością światła widzialnego cechuje się kotara czerwona. Za to brązowe i jasnozielone wersje parawanu spawalniczego dają średnią transparentność.

Czy parawan spawalniczy odbija światło?

Wszystkie parawany spawalnicze zatrzymują promieniowanie i w niewielkim stopniu je odbijają. Są zgodne z normą EN ISO 25980, według której ilość światła odbitego nie może przekraczać 10% światła padającego. Taki poziom odbicia światła daje pewność, że osoba spawająca łukiem elektrycznym będzie odpowiednio chroniona. Jednocześnie gwarantuje jej większa wygodę i komfort pracy.

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest grubość pasów (wypełnienia). Przenośny parawan spawalniczy o grubości wypełnienia 2 mm zabezpiecza dodatkowo przed odpryskami metalu oraz iskrami. Wersja o grubości 0,4 mm jest dedykowana miejscom, w których chcemy uzyskać przede wszystkim ochronę przed promieniowaniem.

Parawany spawalnicze z certyfikatem. Zgodne z normą EN ISO 25980

Nasze parawany do spawania spełniają wymogi normy EN ISO 25980 Zdrowie i bezpieczeństwo przy spawaniu i procesach pokrewnych — Przezroczyste zasłony spawalnicze, taśmy i ekrany do procesów spawania łukowego. Wszystkie produkty są certyfikowane i zgodne z przepisami, dzięki czemu zapewniają klientom najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Zasłony dostępne w PCV Expert wykonuje się z materiałów o klasie palności B1(samogasnących). Dzięki temu nie ulegają normalnemu spalaniu, tylko topnieniu. Ogień ustaje w chwili usunięcia źródła ognia w bardzo krótkim czasie – w mniej niż 3 sekundy. W rezultacie parawany spawalnicze nie rozprzestrzeniają pożaru. To niezwykle ważna cecha, biorąc pod uwagę charakterystykę pracy spawacza.

Parawan spawalniczy od PCV Expert złożysz w kilka chwil

Nasi klienci doceniają parawany spawalnicze od PCV Expert również za prostotę montażu. Każdy zestaw pakujemy w karton, umieszczając w środku wszystko, co potrzebne do szybkiego złożenia osłony: stelaż, kółka jezdne, śrubki, nakrętki i podkładki, zaślepki, oraz najważniejsze – kotary foliowe ze stalowymi, odpornymi na korozję uchwytami.

Prosta instrukcja obsługi i kompletne wyposażenie sprawiają, że montaż parawanu do spawania jest banalnie prosty. Poradzi sobie z nim również osoba bez doświadczenia. Dołożyliśmy starań, aby produkty były nie tylko funkcjonalne, ale też wyjątkowo łatwe w obsłudze.

Parawan spawalniczy – producent polecany przez ekspertów

Jak wybrać dobry parawan do spawania? Warto kierować się jakością oferowanych rozwiązań i ich zgodnością z obowiązującą normą spawalniczą. Na tego typu produktach muszą znaleźć się trzy ważne informacje:

 • numer normy spawalniczej,
 • znak handlowy,
 • rok oraz miesiąc produkcji parawanu.

Wszystkie dane muszą być zapisane w formie liter i znaków o wymiarach nie mniejszych niż 10 mm. Znaczenie ma również klasa palności B1, czyli wspomniane już gaśnięcie w mniej niż 3 sekundy od chwili usunięcia źródła płomienia.

Parawan spawalniczy: cena produktu. Od czego zależy jego koszt

Choć w przypadku parawanów spawalniczych cena ma znaczenie, to ich jakość odgrywa pierwszorzędną rolę. Poza zgodnością z normami i certyfikacją produktów, warto celować w kotary łatwe w montażu, a także wzmocnione za pomocą specjalnych preparatów. Parawany i ekrany od PCV Expert są przeznaczone do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Mogą być wielokrotnie składane i rozkładane.

Tworzące je materiały cechują się wysoką trwałością. Parawany spawalnicze pojedyncze i z ramionami wykonano ze stalowych profili pomalowanych farbą proszkową. Za to rozpinane uchwyty do mocowania kotary są produkowane z ocynkowanej, antykorozyjnej stali. Wszystko to gwarantuje wieloletnią i bezproblemową eksploatację.

Dobra cena parawanów spawalniczych to nie wszystko

Przed zakupem warto sprawdzić nie tylko cenę parawanu spawalniczego, ale również zastosowane w nim rozwiązania, tworzywa i zgodność z obowiązującymi przepisami. Tylko wtedy można mieć pewność, że wybrany produkt spełni swoje zadanie w 100%. Stawką jest zdrowie osób przebywających w pobliżu procesu spawania łukiem elektrycznym, dlatego zbyt duża oszczędność nie jest wskazana.

Właśnie takie parawany do spawania znajdziesz w naszej ofercie. Przy każdym artykule umieściliśmy jego szczegółowy opis, abyś z łatwością wybrał jak najlepszą opcję dla siebie. Jeżeli masz pytania, z chęcią na nie odpowiemy – zapraszamy do kontaktu!

 

FAQ

Jaka jest różnorodność produktów w kategorii Parawany spawalnicze?
W kategorii Parawany spawalnicze oferujemy bogaty wybór, z 6 różnymi produktami.
Jakie są najpopularniejsze produkty w kategorii Parawany spawalnicze?
Czy w kategorii Parawany spawalnicze znajdę produkty dla specyficznych potrzeb?
Tak, w kategorii Parawany spawalnicze posiadamy produkty odpowiadające różnorodnym wymaganiom.
Czy mogę otrzymać pomoc w wyborze odpowiednich produktów z kategorii Parawany spawalnicze?
Oczywiście, nasi specjaliści są dostępni, aby pomóc Ci wybrać najlepsze produkty z kategorii Parawany spawalnicze.
Jakie są opcje dostawy dla produktów z kategorii Parawany spawalnicze?
Oferujemy różne opcje dostawy dla produktów z kategorii Parawany spawalnicze, aby sprostać różnym potrzebom naszych klientów.
Czy mogę zobaczyć opinie klientów o produktach z kategorii Parawany spawalnicze?
Tak, opinie klientów na temat produktów z kategorii Parawany spawalnicze są dostępne poniżej na naszej stronie internetowej.
Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Parawany spawalnicze] wynosi 5. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Będę wszędzie polecał PCV Expert

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Szukałem odpowiednich kurtyn lub parawanów do swojego zakładu i postawiłem na parawany spawalnicze. Cena była dobra, zwłaszcza jeżeli się ją zestawi z jakością produktu, więc zamówiłem kilka. Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Parawany spisują się wyśmienicie.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Jestem zadowolony z zakupu

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Pracuję na własną rękę w swoim warsztacie i mam kilka stanowisk, dlatego postawiłem na parawan spawalniczy przenośny. Od teraz mogę jeździć pomiędzy stanowiskami bez żadnego problemu!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Kupiłem parawan

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Macie tutaj naprawdę solidne parawany spawalnicze. W końcu mogę spokojnie pracować bez kolegów, którzy nieustannie narzekali na mój łuk elektryczny.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Bardzo dobry parawan

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Kupiłem solidny parawan spawalniczy, cena była naprawdę atrakcyjna. Dzięki temu mogę pracować i nikt mi nie przeszkadza.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Dla praktycznych

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Jeżdżę pomiędzy różnymi warsztatami, a przecież nie będę kupował kurtyny do każdego osobno. Zamówiłem parawan spawalniczy składany i codziennie go używam. Z czystym sumieniem mogę polecić PCV Expert
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Najlepsze parawany spawalnicze!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Jeżeli stawiasz na najwyższą jakość, to warty uwagi jest tylko jeden parawan spawalniczy. Producent to oczywiście PCV Expert, inne propozycje nie dadzą aż tyle w tak dobrej cenie! Szczerze polecam.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie