Kurtyny magazynowe

5.00 (10 opinii)
Produkt na indywidualne zamówienie

Kurtyny magazynowe to sprawdzony sposób na:

 • podział dużych powierzchni na mniejsze części,
 • zatrzymanie ciepła i ograniczenie przeciągów,
 • swobodny przejazd wózków widłowych.

Doskonałe dopasowanie do potrzeb jest możliwe ponieważ oferujemy:

 • różne warianty wykonania – z pasów PCV lub jako kurtyny plandekowe,
 • pasy przezroczyste lub kolorowe, różne opcje szerokości i grubości,
 • kurtyny plandekowe w różnych wariantach kolorystycznych.
Kliknij i przeczytaj pełny szczegółowy opis tego produktu
Wyślij zapytanie o ten produkt
Zamów przez telefon 720 880 002
Pytanie po produkt

  Kurtyny magazynowe

  Kurtyny magazynowe mogą mieć postać kurtyn z pasów lub kotar z materiału jednolitego (plandeki). Najczęściej są wykorzystywane do podziału powierzchni magazynowej na mniejsze obszary. Dzięki bardzo dobrym właściwościom izolacyjnym kurtyny magazynowe pomagają ograniczać straty ciepła i redukować hałas.

  Doradztwo techniczne i indywidualna wycena  Wszystkie kurtyny magazynowe wykonujemy na indywidualne zamówienie, po wcześniejszym poznaniu wymogów i warunków pracy. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia projektu kurtyny oraz przygotowania wyceny.

  Najczęstsze zastosowania kurtyn magazynowych

  • podział dużych powierzchni magazynowych na mniejsze obszary
  • rozdzielenie stref w magazynie
  • ochrona przed hałasem
  • ograniczanie przeciągów
  • zmniejszanie strat energii
  • wizualne oddzielenie lub zasłonięcie przy pomocy materiałów nieprzezroczystych

  Skontaktuj się z nami. Złóż zamówienie na ten produkt

  +48 792 293 229kontakt@pcvexpert.pl

  Spytaj o ten produkt

   Kurtyny magazynowe – warianty wykonania

   Kurtyny magazynowe stacjonarne

   Wykonane są z elastycznych pasów PCV, przez które można przechodzić lub przejeżdżać. Pełnią najczęściej funkcję ścianek. Wymiary pasów (ich szerokość i grubość) są dopasowywane do wysokości pomieszczenia oraz siły przeciągu.

   Kurtyny magazynowe stacjonarne często stosuje się aby oddzielić część ogrzewaną hali od części nieogrzewanej. Dla uzyskania najlepszych właściwości izolacyjnych warto zastosować pasy o największej dostępnej szerokości i grubości.
   Kurtyny magazynowe stacjonarne

   Kurtyny magazynowe z wydzieloną strefą ruchu (pieszego lub mechanicznego)


   Kurtyny magazynowe wykonane z szerokich i grubych (a przez to ciężkich) pasów skutecznie hamują ucieczkę ciepła i tłumią hałas. Bardzo dobre właściwości izolacyjne są zapewnione kosztem łatwości przechodzenia przez przegrodę. Ciężkie pasy wiszą stabilnie, jednak przechodzenie przez nie jest w pewnym stopniu utrudnione. Aby ułatwić przechodzenie przez kurtynę, w wydzielonych miejscach stosuje się węższe i cieńsze pasy, umożliwiające swobodne przechodzenie. Takie połączenie pozwala pogodzić bardzo dobre właściwości izolacyjne z łatwością przechodzenia.
   Kurtyna magazynowa z wydzieloną strefą ruchu

   Kurtyny magazynowe stacjonarne z częścią przesuwaną


   Szerokie ścianki z kurtyn mogą mieć wydzielone miejsca, przez które będzie odbywał się ruch. Jeśli ruch jest intensywny, to warto zastosować w tym miejscu kurtynę przesuwną. Na czas intensywnego przemieszczania się przez przegrodę, część przesuwna kurtyny może być odsunięta na bok. Dzięki temu płynność ruchu nie zmniejsza się. Takie rozwiązanie zwiększa żywotność kurtyny.
   Kurtyna magazynowa z częścią przesuwną

   Kurtyny magazynowe z plandeki


   Kurtyny magazynowe mogą mieć również postać plandek. Wykonane z jednego kawałka materiału przegrody zapewniają szczelne oddzielenie sąsiadujących obszarów. Zastosowanie kurtyn plandekowych warto rozważyć szczególnie w przypadku dużych przegród. Kurtyny plandekowe skutecznie ograniczą niepożądany ruch powietrza czy rozbryzgi wody. Pozostają przy tym rozwiązaniem przystępnym cenowo.

   Kurtyny plandekowe mogą być wykonane w wersji nieprzeźroczystej lub z pasem przezroczystej folii, która pełni funkcję okna.
   Kurtyny magazynowe z plandeki

   Kurtyny magazynowe z plandeki w połączeniu z kurtyną paskową


   Połączenie kurtyny magazynowej z plandeki z kurtyną paskową jest polecane, gdy przez przegrodę będzie odbywał się intensywny ruch. Kurtyna plandekowa zapewnia szczelność i ochronę przed przeciągami. Kurtyna z pasów umożliwia płynne przejeżdżanie przez przegrodę. To rozwiązanie jest często stosowane jako ścianki dzielące duże pomieszczenia na mniejsze części.
   Kurtyna magazynowa z plandeki w połączeniu z kurtyną paskową
   Chcę napisać opinię
   Dodaj opinię

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Przeczytaj, co na temat produktu Kurtyny magazynowe sądzą jego użytkownicy

   1. Mirosław

    POLECAM

    Opinia dodana:

    Jakiś czas temu

    Przegrody magazynowe były świetną inwestycją. Komfort pracy znacznie wzrósł, ale to nie wszystko. W pomieszczeniu już tak nie wieje przeciągami a i brudu jest zdecydowanie mniej.

    OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
   2. szymon

    POLECAM

    Opinia dodana:

    Jakiś czas temu

    Zamówiłem kilka dni temu dwie kotary magazynowe. Dzisiaj z rana zawiesiłem je i po całym dniu pracy jestem po prostu zachwycony. Kotary sprawdziły się lepiej niż mógłbym przypuszczać.

    OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
   3. Kuba

    POLECAM

    Opinia dodana:

    Jakiś czas temu

    Czas realizacji zamówienia zawsze stoi na wysokim poziomie w tym sklepie. Tak było, kiedy składałem tutaj swoje pierwsze zamówienie – prawie 3 lata temu – i tak jest teraz. Wiarygodny i sumienny sklep. To się ceni 🙂

    OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
   4. Igor.P

    POLECAM

    Opinia dodana:

    Jakiś czas temu

    Po dwóch dniach trafiła do mnie nowa kurtyna magazynowa. Kupiłem ją ze względu na kolegów, którzy skarżyli się, że do magazynu dostaje się za dużo wody i zanieczyszczeń. Sam byłem raczej sceptycznie nastawiony do kurtyn, ale wystarczył mi jeden dzień, żeby się przekonać 🙂

    OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
   5. Gośka

    POLECAM

    Opinia dodana:

    Jakiś czas temu

    Ostatnio zamontowaliśmy przegrody magazynowe i podzieliliśmy go na różne mniejsze, tematyczne sekcje. To ogromnie ułatwia i organizuje prace. Polecam każdemu – ogromny komfort, ład i porządek.

    OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
   6. Olena

    POLECAM

    Opinia dodana:

    Jakiś czas temu

    Kotara przemysłowa – jak kiedyś mogłam nie dostrzegać jej zalet? Ostatnio wprowadziłam je do swojej firmy i pracownicy są bardzo zadowoleni. Lepsza organizacja kluczem do wydajniejszej pracy.

    OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM