Kurtyny antystatyczne

5.00 (5 opinii)
Produkt na indywidualne zamówienie

Kurtyny antystatyczne to sprawdzony sposób na:

 • przegrody w obszarach wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne
 • zatrzymanie ciepła, przeciągów i hałasu
 • swobodne przechodzenie

 

Doskonałe dopasowanie do potrzeb jest możliwe ponieważ oferujemy:

 • materiał, na powierzchni którego nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne
 • pasy o wymiarach 200mm x 2mm i 300mm x 3mm
 • folia jest przezroczysta, o dużej wytrzymałości mechanicznej
Kliknij i przeczytaj pełny szczegółowy opis tego produktu
Wyślij zapytanie o ten produkt
Zamów przez telefon 720 880 002
Pytanie po produkt

  Kurtyny antystatyczne

  Kurtyny antystatyczne są wykonane z pasów PCV, na powierzchni których nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne. Pasy już na etapie produkcji są wzbogacane o związki chemiczne (antystatyki), dzięki którym wstęgi zyskują swoje antystatyczne właściwości. Anystatyki są rozpuszczone w całej masie tworzywa, dzięki temu właściwości pasów utrzymują się nieporównywalność dłużej, niż w przypadku materiałów z nanoszoną, zewnętrzną powłoką antystatyczną.

  Kurtyny antystatyczne zapewniają izolację termiczną na takim samym poziomie, co materiał standardowy. Folia antystatyczna ma postać pasów w formacie (szerokość x grubość): 200mm x 2mm oraz 300mm x 3mm.

  Kurtyny antystatyczne znajdują zastosowanie w obszarach zagrożonych wybuchem (kopalnie, przemysł chemiczny, labolatoria, malarnie proszkowe) oraz w obszarach, gdzie wyładowania elektrostatyczne mogą powodować uszkodzenia urządzeń (data center, serwerownie, przemysł elektroniczny).

  Uwaga – kurtyny antystatyczne należy uziemnić, aby ładunki elektrostatyczne mogły swobodnie odpływać z powierzchni pasów PCV.

  Dzięki temu pomiędzy wstęgami nie przeskakują iskry.

  Jak działają kurtyny antystatyczne?

  Folia antystatyczna, w odróżnieniu od materiałów standardowych, posiada dodatkowe związki chemiczne (antystatyki wewnętrzne), które układają się przy powierzchni pasa i przyciągają cząsteczki wody. Antystatyk tworzy w wodzie jony, które dodatkowo poprawiają przewodnictwo elektryczne powierzchni materiału. Cienka, niewidoczna gołym okiem, warstwa wody i antystatyku zmniejsza opór powierzchniowy tworzywa. Dzięki temu ładunki elektrostatyczne mogą z łatwością odpływać z jego powierzchni. Nie ma również ryzyka, że na pasach kurtyny antystatycznej zgromadzi się ładunek elektrostatyczny o wysokim napięciu, którego przeskok, w postaci iskry, mógłby wywołać pożar lub uszkodzić wrażliwe urządzenia elektroniczne.

  Jak rozpoznać kurtyny antystatyczne?

  Kurtyny antystatyczne można rozpoznać na podstawie pomiarów oporu elektrycznego powierzchni materiału. Folia antystatyczna charakteryzuje się znacznie mniejszym oporem powierzchniowym niż folie PCV typu standard, które są izolatorami. Materiał na kurtyny antystatyczne ma właściwości rozpraszające i posiada opór powierzchniowy 7.24 x 109 Ω. Badanie zostało przeprowadzone wg normy EN 13463-1 i potwierdza je raport z testów przeprowadzonych w INERIS (Institut national de l’environnement industriel et des risques – Narodowym Instytutucie Środowiska i Zagrożeń Przemysłowych) INERIS-DRA-16-159522-01856B.

  Zastosowanie kurtyn antystatycznych

  IT – data center (centra danych) i serwerownie
  Przemysł elektroniczny
  Przemysł wydobywczy – kopalnie
  Przemysł chemiczny

  Chcę napisać opinię
  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Przeczytaj, co na temat produktu Kurtyny antystatyczne sądzą jego użytkownicy

  1. Tomasz W.

   POLECAM

   Opinia dodana:

   Jakiś czas temu

   Wasze kurtyny antystatyczne dobrze sprawdzają się w niemal każdych warunkach. Cena jest adekwatna do jakości i co do tego nie mam żadnych zastrzeżeń. Dzięki za terminową realizację zamówienia.

   OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
  2. Staszek

   POLECAM

   Opinia dodana:

   Jakiś czas temu

   Wszystkie kurtyny antystatyczne PCV w które się u Was wyposażam zawsze zaskakują mnie swoją wytrzymałością. To już 3 lata jak w jednym z magazynów mam takie kurtyny u siebie – świetnie się spisują.

   OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
  3. Emil Wojowoda

   POLECAM

   Opinia dodana:

   Jakiś czas temu

   Potrzebne mi były kurtyny PCV antystatyczne – bezpieczeństwo przede wszystkim. Jestem zadowolony z zakupu, dobrej jakości materiał, świetnie sprawdza się i nie dopuszcza do wyładowania ładunków elektrostatycznych. Jesteśmy zadowoleni.

   OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
  4. Kamciu56

   POLECAM

   Opinia dodana:

   Jakiś czas temu

   Lubię rzetelne firmy, które działają w sposób przejrzysty. Zakupione u Was PCV kurtyny antystatyczne dobrze się u nas spisują. Mam nadzieję, że to samo powiem za kilka miesięcy/lat 🙂

   OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
  5. Kamil

   POLECAM

   Opinia dodana:

   Jakiś czas temu

   Testowałem już w przeszłości antystatyczne kurtyny PCV. Te od Was spełniają moje oczekiwania w 100%. Dzięki za terminową wysyłkę.

   OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM