Kotara spawalnicza

5.00 (12 opinii)

Rozmiar kotary (szerokość x wysokość):

Wyczyść

Ile sztuk

Wysyłka: 3 - 5 dni robocze

Kod produktu: N/A

Kotara spawalnicza ma postać jednolitego arkusza i służy do zasłaniania oraz oddzielania stanowisk spawalniczych. Wykonana jest z elastycznej folii PCV o grubości 0.4mm, zatrzymuje szkodliwe dla oczu i skóry promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwone (IR) .

Kotara spawalnicza dostępna jest w czterech wariantach przezroczystkości, które oznaczone są kolorami: czerownym, brązowym, jasnozielonym i ciemnym zielonym mat.

Dostępne są różne wymiary, szczegółowe informacje znajdują się w opisie poniżej.

Materiał jest zgodny z EN ISO 25980:2014.

Kotara spawalnicza

 • materiał spełnia wymagania normy EN ISO 25980:2014,
 • zatrzymuje całe niebezpieczne promieniowanie z łuku elektrycznego,
 • cztery kolory: czerwonym, zielonym, brązowym, ciemnym zielonym mat,
 • kolory różnią się stopniem przepuszczalności światła widzialnego,
 • stabilizatory chemiczne zapewniają ochronę przed starzeniem tworzywa pod wpływem promieniowania UV.

Jak wykonana jest kotara spawalnicza?

Kotara spawalnicza jest wykonana z arkusza cienkiej i elastycznej folii PCV. Grubość materiału wynosi 0.4 mm. Dodatki uszlachetniające tworzywo nadają mu zdolność zatrzymywania promieniowania UV i IR, które powstaje m.in. w procesie spawania łukiem elektrycznym.

Kotara posiada cztery wzmocnione krawędzie. Podwójna warstwa materiału tworzy charakterystyczne mankiety. Górna krawędź kotary posiada wgrzane co 40 cm oczka, które służą do mocowania. W komplecie z kotarą załączone są metalowe haczyki.

Na obu bocznych krawędziach są rozmieszczone napy zatrzaskowe. Napy pozwalają łączyć (spinać) sąsiadujące ze sobą kotary. Dzięki temu możliwe jest utworzenie szczelnej przegrody o niemal nieograniczonej długości.

Przeznaczenie kotary spawalniczej

Kotara spawalnicza jest stosowana w celu ochrony oczu i skóry przed wpływem szkodliwych promieni UV i IR. Materiał został zaprojektowany specjalnie w celu ochrony ludzi przed szkodliwym wpływem promieniowania.

Kotara może być wykorzystywana jako część stałych lub ruchomych przegród spawalniczych.

Kotara spawalnicza znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wykorzystywane jest spawanie przy pomocy łuku elektrycznego. Są to spawanie, warsztaty mechaniczne ze stanowiskami do spawania oraz linie do zautomatyzowanego spawania. Kotara spawalnicza na przenośnym stelażu może być wykorzystana podczas prac spawalniczych prowadzonych w miejscach publicznych.

W jakich wymiarach dostępna jest kotara spawalnicza?

Kotara spawalnicza - kolorySzerokośćWysokośćWaga
1400 mm1600 mm1,30 kg
1800 mm1,50 kg
2000 mm1,60 kg
2200 mm1,70 kg
2400 mm1,90 kg
2600 mm2,00 kg
2800 mm2,20 kg
3000 mm2,40 kg
Chcę napisać opinię
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj, co na temat produktu Kotara spawalnicza sądzą jego użytkownicy

 1. tomasz.p

  POLECAM

  Opinia dodana:

  Jakiś czas temu

  W Internecie wyczytałem, że dobra kotara spawalnicza zatrzymuje promieniowanie UV i IR. Informacja potwierdzona badaniami, więc każdy powinien sobie taką kotarę zamontować w garażu, jeżeli spawarka często idzie w ruch.

  OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
 2. Andrzej Socha

  POLECAM

  Opinia dodana:

  Jakiś czas temu

  Dzisiaj rano przyszła nasza nowa kotara spawalnicza. Powiesiliśmy ją w warsztacie i cały dzień z nią pracowaliśmy. Komfort był nieporównywalnie wyższy. Praca była po prostu przyjemna i właśnie za to daję 5 gwiazdek.

  OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
 3. Zagórny

  POLECAM

  Opinia dodana:

  Jakiś czas temu

  Już dawno miałem na oku wasze kurtyny, ale zawsze mnie coś powstrzymywało, w końcu brat zamówił mi kotarę na urodziny i powiesił ją w moim warsztacie. Kotara PCV sprawdza się lepiej niż się tego spodziewałem. Możecie być pewni, że jest warta swoich pieniędzy.

  OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
 4. gała.s

  POLECAM

  Opinia dodana:

  Jakiś czas temu

  Chyba nadal zbyt mało osób zdaje sobie sprawę, jak niebezpiecznym procesem jest spawanie. Dla mnie kotary spawalnicze to podstawa zabezpieczenia moich pracowników oraz stanowisk ich pracy. BHP przede wszystkim!

  OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
 5. olszewski

  POLECAM

  Opinia dodana:

  Jakiś czas temu

  Kotary PCV do spawania nadają się świetnie. Zabezpieczają miejsce pracy spawaczy i odgradzają ich przestrzeń od reszty hali, więc błyski od spawania nie narażają innych pracowników produkcji. Warto zdecydować się na taki wybór

  OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM
 6. Zofia Jasińska

  POLECAM

  Opinia dodana:

  Jakiś czas temu

  Właśnie dotarła do mnie kurtyna spawalnicza. Cena przekonała mnie do tej inwestycji, bo już dawno zastanawiałam się się nad kurtynami. Wszyscy je wychwalali, więc musiałam spróbować – było warto.

  OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM