Brama wahadłowa – płat zbrojony

Produkt na indywidualne zamówienie
Kliknij i przeczytaj pełny szczegółowy opis tego produktu
Wyślij zapytanie o ten produkt
Zamów przez telefon 720 880 002
Pytanie po produkt

  Brama wahadłowa

  Brama wahadłowa może być wykorzystywana w celu zatrzymywania ciepła i redukowania poziomu hałasu. Sprawdza się również w ograniczaniu przeciągów, a tym samym przenikania kurzu, pyłu i brudu oraz owadów do przyległych pomieszczeń.

  Płat bramy jest wykonany z jednolitego arkusza przezroczystej folii PCV, z zatopioną siatką wzmacniającą. Materiał jest przeznaczony do intensywnej eksploatacji.

  Brama wahadłowa jest otwierana ręcznie – przez pchnięcie skrzydła. Płat skrzydła jest wykonany z arkusza folii PCV, która jest elastyczna a zarazem wytrzymała na uderzenia. Dzięki temu przez bramę mogą przechodzi ludzie oraz przejeżdżać wózki widłowe. Skrzydła bramy wahadłowej mogą być otwierane w obie strony, na zewnątrz i do wewnątrz pomieszczenia. Każde ze skrzydeł jest wyposażone w samozamykacz, oznacza to że po owarciu skrzydło zamknie się samoczynnie. Gdy ruch jest intensywny skrzydła mogą być zablokowane w pozycji otwartej, nie ograniczając przy tym jego płynności.

  Doradztwo techniczne i indywidualna wycena
  Wszystkie bramy wahadłowe wykonujemy na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do kontaktu, pomożemy w doborze bramy wahadłowej oraz przygotujemy indywidualną wycenę.

  Wymiary

  Wymiary bramy wahadłowej

  Brama wahadłowa jest montowana w świetle otworu (czyli w jego środku), dlatego jej wymiary muszą być dokładnie dopasowane do wielkości otworu. W zależności od potrzeb brama wahadłowa może mieć jedno lub dwa skrzydła.

  Maksymalne wymiary bramy jednoskrzydłowej
  • szerokość 1500mm
  • wysokość 3500mm

  Maksymalne wymiary bramy dwuskrzydłowej:
  • szerokość 3000mm
  • wysokość 3500mm

  Wymiary bramy wahadłowej

  Użytkowe światło przejścia

  Użytkowe światło przejścia przez bramę wahadłową dotyczy sytuacji, gdy płaty bramy są otwierane poprzez najechanie na nie wózkiem z paletą.

  Nadjeżdżający wózek widłowy naciska na skrzydło bramy, powodując jej otwarcie. Jeżeli wymiary wózka lub ładunku będą zbliżone do wymiarów bramy, to taki sposób otwierania skrzydeł, doprowadzi do uszkodzenia arkusza folii PCV.

  Zaleca się, aby wymiary bramy zostały dobrane w taki sposób, żeby zarys przejeżdzającego wózka z ładunkiem nie przekraczał 2/3 szerokości i 3/4 wysokości bramy. W praktyce oznacza to, że jeżeli wózek ma szerokość 1,5m to brama powinna mieć szerokość minimum 2.25m.

  Uwaga!
  Jeżeli istnieje konieczność wykorzystania pełnego światła przejścia, to brama powinna być wyposażona w blokadę pozycji otwarcia. Skrzydła bramy są blokowane w położeniu otwartym, a ładunek może być przewożony przez bramę bez ryzyka uszkodzenia płatów.
  Użytkowe światło przejścia przez bramę wahadłową

  Rodzaje folii PCV na arkusze płatów bramy wahadłowej

  Do wykonywania płatów bram wahadłowych wykorzystywane są arkusze przezroczystej folii PCV, która jest wzmocniona (zbrojona) nylonową siatką. Materiał jest przejrzysty, posiada lekkie niebieskie zabarwienie. Dostępne dwa różne warianty grubości arkuszy: 6.5mm i 9.5mm. Daje to możliwość dopasowania materiału do miejsca montażu i sposobu eksploatacji. Materiał zbrojony w porównaniu do arkuszy standardowych odznacza się zwiększoną wytrzymałością na rozerwanie.

  Arkusz folii wzmocnionej

  Podstawowe dane techniczne folii przezroczystej:
  • grubość materiału: 6.5mm lub 9.5mm
  • zakres temperatury: od -15°C do +50°C
  • twardość: 80° Sh A
  • kolory: przezroczysty z lekkim niebieskim zabarwieniem
  • przepuszczalność światła: 85%
  Arkusz folii wzmocnionej na płaty bram wahadłowych

  Konstrukcja

  Rama bramy

  Profil aluminiowy bramy wahadłowejZawiasy bramy wahadłowej
  Profile aluminiowe – rama bramy jest wykonana z profili aluminiowych, które tworzą konstrukcję nośną skrzydła. Powierzchnia profili jest anodyzowana, ma naturalny kolor aluminium. W profilach jest osadzony arkusz folii PCV, który pełni funkcję płata.Zawiasy górne i dolne – służą do przytwierdzenia ramy do podłoża, umożliwiają otwieranie bramy w dwóch kierunkach – do środka i na zewnątrz pomieszczenie. Są to zawiasy dwukierunkowe, dzięku którym skrzydło bramy może być otwierane w obu kierunkach. Zawiasy są wykonane ze stali ocynkowanej lub na specjalne zamówienie ze stali kwasoodpornej. Zawias górny jest wyposażony w sprężynowy mechanizm samozamykacza.

  Skrzydło bramy wahadłowej

  Kompletne skrzydło bramy wahadłowej składa się z profili alumioniowych połączonych zawiasami – tworzącymi ramę. W ramie zainstalowany jest arkusz folii PCV.
  Płat bramy wahadłowej - elementy składowe i montaż

  Chcę napisać opinię
  Napisz pierwszą opinię o „Brama wahadłowa – płat zbrojony”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Przeczytaj, co na temat produktu Brama wahadłowa – płat zbrojony sądzą jego użytkownicy

  Na razie nie ma opinii o produkcie.