Wieszak grzebieniowy

5.00 (2 opinii)

Ilość

Wyczyść

Długość wieszaka

Wysyłka: 1 - 2 dni robocze

Kod produktu: N/A

Producent: PCV Expert

Informacje techniczne

 • Dostępne długości wieszaków: 533 mm, 984 mm, 1066 mm, 1230 mm, 1312 mm, 1681 mm
 • Materiał: stal nierdzewna H17
 • Grubość materiału: 1.5 mm
 • Sposób montażu: uniwersalny – do ściany lub do sufitu
 • Do zastosowania z płytkami mocującymi: 100 mm, 200 mm, 300 mm, 400 mm
 • Informacje dodatkowe: materiał wieszaka jest odporny na działanie czynników atrosferycznych, nie rdzewieje, może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń oraz z przemyśle spożywczym

Wieszak grzebieniowy

Wieszak grzebieniowy stanowią część systemu mocowania do pasów z PCV – przy ich pomocy mocowane są pasy. Na każdym pasie zamocowana jest stalowa płytka. W jej górnej części wykonane są otwory pasujące rozmiarem i rozstawem do zębów wieszaka. Tak uzbrojone wstęgi nakłada się na wieszak. Płytki są zahaczone o zęby wieszaka grzebieniowego, a zęby wieszaka są uformowane w kształcie haków. Dzięki takiemu ukształtowaniu zębów pasy mogą poruszać się swobodnie w przód i tył. Nie istnieje ryzyko zahaczenia i spadnięcia pasów z wieszaka, dlatego jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie.

Zaletą tego systemu mocowania pasów PCV jest szybki montaż i demontaż. Pasy można zdejmować i zakładać na wieszak bez użycia jakichkolwiek narzędzi. W każdej chwili można pasy przewiesić, regulując w ten sposób ich zakład. Gdy będzie konieczność zamontowania kurtyny w innym miejscu niż pierwotnie wyznaczone, wieszak może być zdemontowany i zastosowany ponownie.

Jak zamocować wieszak do pasów PCV

Możliwe są dwa sposoby mocowania wieszaków: od spodu nadproża oraz do ściany. Służą do tego otwory montażowe zlokalizowane na górnej ścianie i na ścianie bocznej. Otwory na ścianie górnej wieszaka służą do montażu pod nadprożem (od spodu nadproża, również montaż do sufitu). Otwory na ścianie bocznej służą do montażu naściennego (montaż do ściany). Wieszak może być mocowany do dowolnych materiałów konstrukcyjnych:

 • cegły,
 • beton,
 • profile stalowe,
 • belki drewniane.
Sposób mocowania wieszaka jest uniwersalny. Jeden wieszak grzebieniowy może być zamontowany zarówno do ściany, jak i sufitu.

Z jakiego materiału jest wykonany wieszak grzebieniowy

Każdy wieszak grzebieniowy wykonany jest ze stali kwasoodpornej (materiał występuje też pod nazwą INOX). Materiał jest odporny na korozję pod wpływem czynników atmosferycznych, rozcieńczonych kwasów i roztworów alkalicznych. Stal kwasoodporna swoje właściwości zawdzięcza zwiększonej ilości chromu, wynosi ona minimum 11%. Dzięki niemu materiał jest odporny na korozję, może być stosowany w agresywnym środowisku i ma lśniący połysk. Zgodnie z normami HACCP stal kwasoodporna może być używana w bezpośrednim kontakcie z żywnością.

Co jeszcze warto wiedzieć o wieszakach grzebieniowych

Każdy wieszak grzebieniowy wykonany jest ze stali nierdzewnej, dlatego jest odporny na korozję pod wpływem czynników atmosferycznych, rozcieńczonych kwasów i roztworów alkalicznych. Stal nierdzewna swoje właściwości zawdzięcza zwiększonej ilości chromu, wynosi ona minimum 11%. Dzięki niemu materiał jest odporny na korozję, może być stosowany w agresywnym środowisku i ma lśniący połysk. Zgodnie z normami HACCP stal nierdzewna może być używana w przemyśle spożywczym.

Chcę napisać opinię
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj, co na temat produktu Wieszak grzebieniowy sądzą jego użytkownicy

 1. Solidny wieszak

  POLECAM

  Opinia dodana:

  Jakiś czas temu

  Zamówiony wieszak dotarł do mnie bardzo szybko. Materiał był dobrze zapakowany, dzięki temu dojechał nieuszkodzony. Same wieszaki są bardzo solidne i dokładnie wykonane. Gruba na 1.5mm blacha ze stali nierdzewnej spełnia swoje zadanie. Towar wart polecenia.

  OPINIA POTWIERDZONA ZAKUPEM