Osłony spawalnicze

Osłony spawalnicze

Osłony spawalnicze mają za zadanie zapewnić ochronę skóry i oczu osób pracujących w pobliżu stanowiska spawalniczego. Osłony stosuje się dla bezpieczeństwa osób, które nie są wyposażone w środki ochrony indywidualnej i nie biorą udziału w procesie spawania, jednak przebywają lub pracują w pobliżu stanowiska spawalniczego.
Osłony spawalnicze mają za zadanie zatrzymywać szkodliwe promieniowanie oraz iskry i odpryski rozżarzonego metalu.

Materiał osłon został przetestowany zgodnie z wymaganiami normy EN ISO 25980:2014 i spełnia wszystkie jej wymogi. Potwierdza to certyfikat oraz znak normy EN ISO 25980:2014 wykonany bezpośrednio na materiale.

Stopień przezroczystości i kolory osłon spawalniczych

Materiał osłon spawalniczych zatrzymuje szkodliwe promieniowanie IR i UV. Przepuszcza jednak światło widzialne. Dzięki temu jest możliwa ciągła obserwacja, tego co dzieje się po drugiej stronie osłony. Umożliwia niezwłoczne reagowanie w sytuacjach awaryjnych.
Osłony spawalnicze mają cztery różne stopnie przezroczystości. Każdy ze stopni jest oznaczony innym kolorem. Największą przezroczystość ma materiał czerwony, następnie brązowy, zielony jasny i zielony ciemny mat. Każdy z materiałów zapewnia taki sam stopień zatrzymywania promieni UV i IR.

Zastosowanie osłon spawalniczych

Osłony spawalnicze są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace spawalnicze. Stanowią niezbędne wyposażenie spawalni, warsztatów obróbki mechanicznej oraz linii technologicznych. Są również wykorzystywane jako osłony robotów spawalniczych na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

Osłony spawalnicze są dostępne w postaci:

 • lameli – dostępne są różne warianty wymiarowe wstęg. Najczęściej wybierane wstęgi mają szerokość 300mm i grubość 2mm, oraz szerokość 570mm i grubość 1mm. samodzielnego wykonania kurtyn spawalniczych,
 • kotar spawalniczych – czyli jednolitych zasłon z folii o grubości 0.4mm. Kotary są produkowane w stałych wymiarach. Można łączyć je ze sobą przy pomocy nap zaczepowych, które znajdują się na dwóch bokach każdej kotary,
 • parawanów spawalniczych – są to stelaże stalowe, na których zainstalowane są lamele lub arkusze folii spawalniczej. Parawany można ustawiać w dowolnym miejscu. Ich samonośna konstrukcja nie wymaga dodatkowego mocowania. Po zakończeniu prac spawalniczych mogą w łatwy sposób zostać przeniesione w inne miejsce. Często wykorzystywane są podczas prac serwisowych, które muszą być wykonane poza specjalnie przygotowanym do tego celu stanowiskiem spawalniczym.
Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Osłony spawalnicze] wynosi 0. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Super!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Spawaczem jestem nie od dziś i doskonale wiem, jak ważne są osłony spawalnicze. Trafiłem na ten sklep z polecenia i zdecydowanie nie żałuje. Produkt spełnia moje oczekiwania w 100%. Polecam!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Udany zakup!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Praca spawacza do łatwych nie należy. Pomyślałam więc, że osłona na stanowisko spawalnicze dla mojego taty sprawdzi się świetnie. On lubi praktyczny prezenty, zresztą jak większość facetów :) Bądź co bądź, jest naprawdę zadowolony!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Super!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Mam swoją firmę i muszę dbać o swoich pracowników. Dlatego właśnie zakupiłem wyposażenie stanowiska spawalniczego. Jestem zadowolony z każdego elementu. Polecam sprawdzić.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Tego chciałam

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Jak wiadomo, bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Postawiłam na osłony stanowiska spawalniczego dla mojego taty, ponieważ zależy mi na tym, aby mógł czuć się bezpiecznie. Osłona wygląda na porządną.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie