Kotary spawalnicze

 • Kotara spawalnicza

  Najważniejsze cechy produktu

  Kotara spawalnicza ma postać jednolitego arkusza i służy do zasłaniania oraz oddzielania stanowisk spawalniczych. Wykonana jest z elastycznej folii PCV o grubości 0.4mm, zatrzymuje szkodliwe dla oczu i skóry promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwone (IR) .

  Kotara spawalnicza dostępna jest w czterech wariantach przezroczystkości, które oznaczone są kolorami: czerownym, brązowym, jasnozielonym i ciemnym zielonym mat.

  Dostępne są różne wymiary, szczegółowe informacje znajdują się w opisie poniżej.

  Materiał jest zgodny z EN ISO 25980:2014.

  Zobacz więcej produktów z kategorii: Kotary spawalnicze Kurtyny spawalnicze

  ZAMÓW 720 880 002
  Najwyższa jakość

Kotary spawalnicze

Kotary spawalnicze wykonane z elastycznej folii PCV z dodatkami modyfikującymi ich właściwości, stanowią skuteczną barierę dla promieniowania ultrafioletowego (UV), podczerwonego (IR), oraz światła niebieskiego. Przepuszczają jedynie światło widzialne, które nie jest szkodliwe dla człowieka.

Spawacz wyposażony w środki ochrony osobistej, takie jak ubranie ochronne czy maska spawalnicza, posiada wystarczające zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem. Osoby przebywające w pobliżu stanowisk spawalniczych są narażone na negatywne oddziaływanie promieniowania, podobnie jak spawacze. Dlatego zaleca się, by stosować osłony, które zatrzymują szkodliwe promieniowanie w wydzielonym obszarze.

Największe zagrożenia, jakie niesie ze sobą ekspozycja na promieniowanie powstające podczas spawania łukiem elektrycznym to tzw. „oko spawacza”, zaćma i poparzenia skóry, które mogą prowadzić do zmian nowotworowych.

Kotary spawalnicze oznaczają bezpieczeństwo

Kotary spawalnicze spełniają normę EN ISO 25980:2014, materiał kotar jest trudnopalny kl.1

Kotary spawalnicze mają postać plandek i są wykonywane z folii o grubości 0.4mm. Dostępnych jest kilka wariantach wymiarowych. Kotary można łączyć ze sobą przy pomocy guzików zaciskowych, które znajdują się na każdym boku kotary. Każdy bok kotary posiada mankiety wzmacniające. W górnej części znajdują się otworu do zwieszania przy pomocy haczyków.

Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Kotary spawalnicze] wynosi 5. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Śmiało można polecać!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Chciałem oddzielić miejsca, gdzie pracują spawacze, więc kupiłem kotary spawalnicze. Zamówienie złożyłem w PCV Expert, bo ten sklep polecił mi znajomy. Nie zawiodłem się! Fachowa obsługa, dobre produkty - śmiało można polecać!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Atrakcyjna oferta

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Śmiało można tutaj kupować. Sprzedawca jest ogarnięty, a produkty naprawdę dobre. Dwa dni temu zamówiłem kotary spawalnicze. Cena była dobra, zamówienie przyszło szybko. Pełen profesjonalizm.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Obsługa klienta na poziomie

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Udało mi się i na szczęście właśnie tutaj znalazłem materiał na kotary spawalnicze. Bardzo dobra jakość wykonania, nie mam co do tego zastrzeżeń. Materiał zgodny z opisem, dość szybka wysyłka no i pomoc w doborze nieoceniona.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie