Kotary spawalnicze

Kotary spawalnicze

Kotary spawalnicze wykonane z elastycznej folii PCV z dodatkami modyfikującymi ich właściwości, stanowią skuteczną barierę dla promieniowania ultrafioletowego (UV), podczerwonego (IR), oraz światła niebieskiego. Przepuszczają jedynie światło widzialne, które nie jest szkodliwe dla człowieka.

Spawacz wyposażony w środki ochrony osobistej, takie jak ubranie ochronne czy maska spawalnicza, posiada wystarczające zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem. Osoby przebywające w pobliżu stanowisk spawalniczych są narażone na negatywne oddziaływanie promieniowania, podobnie jak spawacze. Dlatego zaleca się, by stosować osłony, które zatrzymują szkodliwe promieniowanie w wydzielonym obszarze.

Największe zagrożenia, jakie niesie ze sobą ekspozycja na promieniowanie powstające podczas spawania łukiem elektrycznym to tzw. „oko spawacza”, zaćma i poparzenia skóry, które mogą prowadzić do zmian nowotworowych.

Kotary spawalnicze oznaczają bezpieczeństwo

Kotary spawalnicze spełniają normę EN ISO 25980:2014, materiał kotar jest trudnopalny kl.1

Kotary spawalnicze mają postać plandek i są wykonywane z folii o grubości 0.4 mm. Dostępnych jest kilka wariantach wymiarowych. Kotary można łączyć ze sobą przy pomocy guzików zaciskowych, które znajdują się na każdym boku kotary. Każdy bok kotary posiada mankiety wzmacniające. W górnej części znajdują się otworu do zwieszania przy pomocy haczyków.

Ocena*

Dobry produkt
Średnia ocena dla tej grupy produktowej [Kotary spawalnicze] wynosi 4.17. Jeśli jesteś naszym klientem, dodaj swoją opinię.
Ostatnia opinia dodana: Jakiś czas temu
Oceń nas

  Śmiało można polecać!

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Chciałem oddzielić miejsca, gdzie pracują spawacze, więc kupiłem kotary spawalnicze. Zamówienie złożyłem w PCV Expert, bo ten sklep polecił mi znajomy. Nie zawiodłem się! Fachowa obsługa, dobre produkty - śmiało można polecać!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Atrakcyjna oferta

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Śmiało można tutaj kupować. Sprzedawca jest ogarnięty, a produkty naprawdę dobre. Dwa dni temu zamówiłem kotary spawalnicze. Cena była dobra, zamówienie przyszło szybko. Pełen profesjonalizm.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Obsługa klienta na poziomie

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Udało mi się i na szczęście właśnie tutaj znalazłem materiał na kotary spawalnicze. Bardzo dobra jakość wykonania, nie mam co do tego zastrzeżeń. Materiał zgodny z opisem, dość szybka wysyłka no i pomoc w doborze nieoceniona.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Bezpieczeństwo przede wszystkim

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Od dawna miałam z tyłu głowy to, że muszę wyposażyć się w kotary spawalnicze. Cena w tym sklepie internetowym nie jest wygórowana, a jakość naprawdę dobra. U nas takie kotary są obowiązkowe, dla bezpieczeństwa pracowników jak i całego zakładu.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Dla mnie strzał w dziesiątkę

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Fajne kotary spawalnicze. Sklep nie zawyża cen i nie leci w kulki więc ode mnie ogromny plus za całokształt.
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0

  Udany zakup

  Opinia zweryfikowana zakupem
  Myślałam, że nie jestem najlepsza w robieniu prezentów, ale wyznaję zasadę, że praktyczny prezent, jest lepszy od tego nieużywanego. Dlatego właśnie zdecydowałam się na kotary spawalnicze dla spawacza - czyli mojego taty. Jest zachwycony :D Bardziej niż ze skarpet w zeszłym roku. Polecam!
  Czy ten komentarz był użyteczny? 0
  Przeczytaj pozostałe opinie